Hayr آرد – یک راهنمای برای استفاده از آن و فواید

[ad_1]

Hayr شناخته شده است به نوع بشر از روزگار باستان تا سنین است. متعلق به ارزن خانواده است. Hayr است نام هند برای ارزن سورگوم. دانه به یک جزء اصلی در رژیم غذایی از کشاورزان در بسیاری از نقاط هند است. اما با گذشت زمان و با مقدمه ای از دانه های دیگر Hayr خود را از دست نخست موقعیت در میز ناهار خوری. اما تحقیقات مدرن و آن زمان آزمایش مزایای بهداشت و درمان در حال بازگرداندن آن شکوه گذشته.

این سفید millets می توان مصرف شده توسط آماده سازی های مختلف دستور العمل های خوشمزه. Hayr سبوس دار می تواند آب پز و خورش یا سوپ تهیه می شود. سفید دانه می تواند زمین را به پودر خوب است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان آرد برای ساخت bhakris یا نان. Hayr آرد مورد استفاده برای ایجاد مجلل املت و dosa که بسیار آسان برای هضم هر دو کودکان و سالمندان به طور یکسان.

فواید Hayr آرد:

ارزش غذایی Hayr بالا است. آن است که یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این gluten-free millets ها حاوی مقادیر بالایی از فیبر. فیبر کمک می کند تا نگه داشتن معده پر و ایدز در حفظ عملکرد مناسب دستگاه گوارش. یک رژیم غذایی غنی از فیبر باعث کاهش خطر ابتلا به چاقی و سکته مغزی, و غیره.

Hayr آرد حاوی مقادیر بالایی از آهن است. آهن ضروری برای بدن برای تولید انرژی و سلول های قرمز خون. همچنین حاوی مقادیر خوبی از فیتوکمیکال ها است که کمک به جلوگیری و درمان انواع مختلف سرطان است. پایان نامه فیتوکمیکال ها, کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی بیش از حد.

آنتوسیانین نیز در حال حاضر در Hayr که کمک به بدن در جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد که مضر هستند و می تواند منجر به سرطان, افزایش, روند پیری, بیماری های قلبی و خیلی بیشتر. Hayr همچنین کمک به کاهش سطح کلسترول خون.

آنتی اکسیدان ها و محتوای فنلی در Hayr تنظیم انسولین و سطح گلوکز در بدن است. Hayr مصرف است بنابراین مفید برای کسانی که مبتلا به ديابت است. به عنوان hayr است فاقد گلوتن آن است که مفید به کسانی که بیماری سلیاک. آن است که در واقع یک مزیت برای افراد مبتلا به حساسیت به گلوتن.

Hayr یک منبع غنی از ویتامین ها و فواید hayr آرد گسترده ای هستند. این یک منبع خوب از ویتامین ها مانند تیامین و ریبوفلاوین و نیاسین.

این سفید ارزن نیز فراهم می کند و فسفر است که یک ماده مغذی ضروری مورد نیاز بدن برای رشد و نگهداری استخوان. آن نقش مهمی در تحریک مختلف آنزیم ها و هورمون ها. این ماده معدنی در حال حاضر در سورگوم به عنوان phytate. جدای از این, آن را فراهم می کند مقادیر غنی از کربوهیدرات ها, پروتئین ها و چربی ها. Hayr شامل محتوای بالای کلسیم نیز هست. به عنوان Hayr دارای مقدار زیادی از مواد مغذی آن اضافه شده است به دیگر حبوبات آرد به افزایش ارزش غذايي.

این مزه مطلوب از hayr ترکیب با هر یک از حبوبات و آرد و ساخت آن را مغذی تر.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment