Escoffier را لاستر pie

[ad_1]

شاداب برش هلو گذاشته روی تخت, باکره, سفید, بستنی وانیلی و در صدر خوشمزه با سس تمشک! در یک روز گرم تابستان وجود دارد نه بسیاری از کسانی که می تواند مقاومت در برابر وسوسه شیطانی که لاستر pie. اگر چه این یکی از معروف ترین Escoffier دستور العمل تنها چند می تواند ادعا می کنند برای آگاهی از کویر ریشه های جالب و جذاب داستان مرتبط با آن است.

این لاستر pie شد در واقع پس از نام محبوب استرالیایی خواننده اپرا نلی سرخ کرده وبرشته. در 1892/93 به افتخار سوپرانو و پیروز عملکرد واگنر اپرای Lohengrin در صومعه باغ یک مهمانی شام بود و میزبانی توسط دوک اورلئان در Savoy Hotel London. مشهور آشپز فرانسوی ژرژ اگوست Escoffier ایجاد شده به ویژه برای این مناسبت یک کویر که او به نام Pecheau Cygne ترجمه به “هلو قو.” آن شامل آب و هلو خرد شده در بستر بستنی وانیلی ارائه شده در قو شکل مجسمه یخی در اهمیت به قو قایق ویژه در سرخ کرده وبرشته را خرید….

از بی شماری Escoffier دستور العمل هایی که در طول زمان می آیند و به صورت پایه و به صورت مدرن, غذاهای فرانسوی, این نسبتا ساده کویر یکی از او یاد می شود. آن را جاودانه هنگامی که در باز کردن ریتز کارلتون هتل در لندن او در خدمت همان دستور با علاوه بر این از سس تمشک به عنوان یک شکوه rechristening آن را به “Peche سرخ کرده وبرشته”. بنابراین افتخار بود Escoffier از خلقت او است که او اصرار داشت آن را در خدمت تنها در یک کاسه نقره – یک افتخار است که در نظر من به خوبی سزاوار بود با توجه به مطلق الوهیت ظرف.

در ثبت شده است که ویلیام دوم از آلمان پس از اشاره به Escoffier “من امپراتور آلمان, اما شما در حال امپراتور از سرآشپزها.” خب پس من می گویم که اگر Escoffier دستور بودند امپراتور تاج لاستر pie مطمئنا باید آن crowning جواهر.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment