کامل ترین معرفی استرس بار برای راننده های ایرانی – آشنایی با میله تعادل

اگر به موتورش دقت کرده باشید، حتما یک میله کمانی شکل را مشاهده کردهاید – که ضلع چپ و راست بدنه رو به هم چسبانده. اگر شما هم به حوزه تیونینگ خودرو علاقهمند هستید، حتما به واژههای زیادی مانند رول بار (Roll Bar)، آنتی رول بار ( Anti-roll bar )، رول کیج، استرس بار ( Stress Bar ) یا استرات بار به گوشتان رسیده است. اما رانندهها و فروشندههای ایرانی اسامی دیگری هم برای Stress Bar در نظر گرفتهاند. هم یک محصول استاندارد بوده و هم نصب آسانی دارد و برای نصب آن نیاز به تغییر خاصی در شاسیهای خودرو نیست. فابریک نبودن استرات بار: برخی وسایل نقلیه به طور فابریک به استرس بار مجهز نیستندو باید بعد از خرید ماشین،روی آن نصب شود. پاسخ بدین شرح است؛ برای یک لحظه از نمای جلو خودرو، اتصالات چرخها را تصور کنید، هر یک از چرخها توسط مجموعه توپی چرخ به متعلقات جلو بندی و مجموعه فنر و کمک متصل هستند و در خودروهای مجهز به سیستم تعلیق مک فرسون (تقریبا تمامی خودروهای سواری مدرن)، خود مجموعه فنر و کمک فنر نیز به اتاق خودرو (قسمت سر کمک) متصل شده است. این قطعه در قسمت زیرین شاسی نصب شده و وظیفهاش تراز کردنِ سیستم تعلیق در حالتهای مختلف است.

استرس بار 207
در واقع این قطعه به خودرو کمک می کند تا به نیروی جاذبه غلبه کند و از متمایل شدن خودرو به چپ یا راست جلوگیری می کند. تو این پست قرار نیست درس رانندگی بدم ، من فقط تجربیات خودم رو از دنده عقب رفتن ماشین میگم به اضافه تحقیق و مطالعه در این مورد . بعضی جاها لازمه که کامل برگردید و بعضی جاها با آینه برید اما بهتره که دنده عقب رفتن با آینه رو خیلی خیلی خوب یاد بگیرید . اول از همه مشخص کنید که این قطعه را قرار است روی چرخهای جلو نصب کنید و یا عقب اگر مشکلی با کم شدن فضای صندوق عقب ندارید هر دو آنها را خریداری کنید. شما میتوانید کارهای مهم و بزرگ را عقب بیندازید، اما نگرانی ناشی از انجام ندادن آن را نمیتوانید به تعویق بیندازید. ولی شما با خرید از مراجع معتبری مثل تیونیکس نیازی به نگرانی درباره این موارد را ندارید. من خودم تاحالا ندیدمش ولی بالای چرخ عقب هست (میل تعادل بهش استرس بار هم میگن یا همون میله تحت فشار) معقه رگلاژ کمک های عقب پژو میشه دیدش ولی من تاحالا رگلاژنکردم که ببنمش و فکر کنم ی چیزی تو مایه های همون استرس بار روی دوسر کمک رو گرفته باشه !

■ آینه بغل رو جوری تنظیم کنید که موقع دنده عقب رفتن ، پایین ماشین رو هم ببینید هم واسه اینکه توی جوبی چاله ای نیفتید هم اینکه به اشیا و افراد کوچیک مثل بچه ها برخورد نکنید . قبلا هم گفتم همه هم می دونن که ماشین ، دوچرخه و کلا وسائل مکانیکی واسه حرکت احتیاج دارن یه چیزی توی یه چیز دیگه درگیر بشه . با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید استرس بار خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. با توجه به سابقه تولید و میزان فروش، برند نورا بهترین مارک استرس بار برای تیبا ساینا و کوییک را تولید میکند. هم کارآمد نخواهد بود و کورتیزول همچنان در سطح بالا باقی میماند و در این زمان کورتیزول از سلولهای عصبی، ماهیچهای و استخوانها برای تولید انرژی استفاده میکند. اما نیرویی به شمار میرود که میتوانید از آن به نفع معایب استرس بار چیست خود استفاده کنید. استرس بار در انواع و اشکال مختلفی وجود دارد که می تواند از آهن و یا آلمینیوم ساخته شده باشد و در هر دو محور جلو و عقب بسته به نوع طراحی محل قرار گیری کمک ها می تواند استفاده شود.

اون چرخ دلاله( چرخ دنده هرز گرد ) باعث میشه حرکت چرخ دنده عقب معکوس بشه . نمونههای موجود هم اکثرا دستساز هستند؛ که باعث صدمه به شاسی شما میشوند. بنابراین، نیرویی که در پیچها به شاسی وارد میشود، بین دو سوی ماشین تقسیم خواهد شد. مثلا با خودتان بگویید که اگر روابطم با همسرم بعد از شش ماه مشاوره، بهبود پیدا نکرد، از او جدا خواهم شد. همانطور که گفته شد احتمال بارداری بدون دخول از جمله مواردی است که دختران جوان با ترس از باردار شدن زمان قاعدگیشان دچار تغییراتی میگردد. 📌 این قطعه به ماشینتان جوش نمیخورد؛ با پیچ بسته میشود. 2. نصب این قطعه نیاز به تخصص بالا ندارد و روی پیچهای کمک خودرو نصب میشود. شما این قطعه را با چند پیچ و مهره به برجکهای کمک فنر وصل میکنید و هر زمان که نیاز باشد جدایش میکنید. در این مقاله، علاوه بر آشنایی با عملکرد و تاثیر استرات بار، روشهای خرید گزینه مناسب برای ماشینتان را هم فرا میگیرید. در صورتی که در کشور ایران سازندهها هر روز به بهانههای مختلف برای کاهش هزینهها یک قطعه را از روی خودرو حذف میکنند. اجازه ندهید روابط شما به جایی برسد که مجبور باشید شرایط سختی را تحمل کنید.

Related posts

Leave a Comment