چگونه وزن خود را کم کرده و آن را خاموش نگه داریم

روش بهتری برای کاهش وزن وجود دارد. این نکات مربوط به رژیم غذایی می تواند به شما در جلوگیری از مشکلات رژیم و رسیدن به موفقیت پایدار در کاهش وزن کمک کند.
پله های لخت زن بر روی مقیاس حمام
بهترین رژیم برای کاهش وزن سالم کدام است؟
هر کتاب رژیم غذایی را انتخاب کنید و ادعا می شود تمام پاسخ ها را برای از دست دادن همه وزن شما می خواهید و نگه داشتن آن حفظ کنید. برخی ادعا می کنند مهم این است که کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید ، برخی دیگر چربی کم تنها راه برای رفتن است ، در حالی که برخی دیگر بریدن کربوهیدرات را تجویز می کنند. بنابراین ، چه چیزی را باید باور کنید؟

حقیقت این است که هیچ راه حل “یک اندازه متناسب با همه” برای کاهش وزن دائمی سالم وجود ندارد. آنچه که برای یک شخص مفید است ممکن است برای شما مؤثر نباشد ، زیرا بدن ما بسته به ژنتیک و سایر عوامل بهداشتی به غذاهای مختلف پاسخ می دهد. برای یافتن روش کاهش وزن مناسب برای شما احتمالاً به زمان نیاز دارید و به صبر ، تعهد و برخی آزمایشات با غذاها و رژیم های مختلف نیاز دارید.

در حالی که برخی از افراد به خوبی به شمارش کالری یا روشهای محدود کننده مشابه پاسخ می دهند ، برخی دیگر بهتر است که در برنامه ریزی برای کاهش وزن خود از آزادی بیشتری برخوردار باشند. آزاد بودن از اجتناب از غذاهای سرخ شده یا بریدن کربوهیدراتهای تصفیه شده می تواند آنها را برای موفقیت تنظیم کند. بنابراین ، اگر رژیم غذایی که برای شخص دیگری کار می کند برای شما مؤثر نباشد ، بسیار ناامید نشوید. و اگر رژیم غذایی بیش از حد محدود کننده است که بتوانید با آن کنار بیایید خودتان را کتک نخورید. درنهایت ، رژیم غذایی فقط برای شما مناسب است اگر به مرور زمان این رژیم را حفظ کنید.

به یاد داشته باشید: در حالی که برای کاهش وزن هیچ راه حل آسانی وجود ندارد ، اما اقدامات زیادی برای پیشبرد رابطه سالم با غذا وجود دارد ، اما محرک های عاطفی برای پرخوری و رسیدن به وزن سالم را می توانید انجام دهید.

چهار استراتژی کاهش وزن محبوب رژیم لاغری
1. کالری را کاهش دهید
برخی از متخصصان بر این باورند که مدیریت موفقیت آمیز وزن شما به یک معادله ساده کاهش می یابد: اگر کمتر کالری از سوزاندن خود بخورید ، دچار کاهش وزن می شوید. به نظر می رسد آسان است ، درست است؟ پس چرا کاهش وزن خیلی سخت است؟

کاهش وزن به مرور زمان یک رویداد خطی نیست. وقتی کالری را کاهش می دهید ، ممکن است مثلاً در چند هفته اول وزن خود را کاهش دهید و بعد چیزی تغییر کند. شما به همان تعداد کالری می خورید اما به هیچ وجه وزن کم می کنید و یا وزن کم می کنید. به این دلیل است که هنگام کاهش وزن ، آب و بافت لاغر می شوید و همچنین چربی می گیرید ، متابولیسم شما کند می شود و بدن به روش های دیگر تغییر می کند. بنابراین ، برای ادامه کاهش وزن هر هفته ، باید به کاهش کالری ادامه دهید.
کالری همیشه کالری نیست. به عنوان مثال ، خوردن 100 کالری شربت ذرت با فروکتوز بالا ، می تواند تأثیر متفاوتی بر بدن شما نسبت به خوردن 100 کالری کلم بروکلی داشته باشد. ترفند کاهش وزن پایدار این است که غذاهای پر کالری را خیس کنید اما به شما احساس نمی کند که پر از احساس شوید (مانند آب نبات) و جایگزین کردن آنها با غذاهایی که بدون پر کردن کالری (مانند سبزیجات) شما را پر می کنند.
بسیاری از ما همیشه برای برآوردن گرسنگی همیشه غذا نمی خوریم. ما همچنین برای آسایش یا از بین بردن استرس به مواد غذایی متوسل می شویم که می تواند به سرعت هرگونه برنامه کاهش وزن را مختل کند.
2. برش کربوهیدرات
یک روش متفاوت برای کاهش وزن ، این مشکل را به عنوان یکی از کالری های زیاد مصرف نمی کند ، بلکه نحوه جمع آوری چربی بدن پس از مصرف کربوهیدرات ها – به ویژه نقش هورمون انسولین است. هنگامی که وعده غذایی می خورید ، کربوهیدراتهای موجود در غذا به عنوان گلوکز وارد جریان خون شما می شوند. برای اینکه سطح قند خون خود را کنترل کنید ، بدن قبل از سوختن چربی ناشی از یک وعده غذایی ، همیشه این گلوکز را می سوزاند.

اگر یک وعده غذایی سرشار از کربوهیدرات (مثلا تعداد زیادی ماکارونی ، برنج ، نان یا سیب زمینی سرخ کرده) می خورید ، بدن شما انسولین را آزاد می کند تا به هجوم این همه گلوکز به خون شما کمک کند. انسولین و همچنین تنظیم سطح قند خون ، دو کار را انجام می دهد: از انسداد سلولهای چربی بدن برای سوختن بدن به عنوان سوخت جلوگیری می کند (زیرا اولویت آن سوزاندن قند خون است) و سلولهای چربی بیشتری را برای ذخیره هر چیزی که شما باشد ایجاد می کند. بدن نمی تواند بسوزد. نتیجه این است که شما افزایش وزن پیدا می کنید و بدن شما برای سوختن به سوخت بیشتری نیاز دارد ، بنابراین بیشتر می خورید. از آنجا که انسولین فقط کربوهیدرات ها را می سوزاند ، شما هوس کربوهیدرات می کنید و بنابراین چرخه شریر مصرف کربوهیدرات و افزایش وزن آغاز می شود. برای کاهش وزن ، استدلال پیش می رود ، شما باید با کاهش کربوهیدرات ها این چرخه را بشکنید.

بیشتر رژیم های کم کربوهیدرات جایگزین کربوهیدرات ها با پروتئین و چربی می شوند ، که می تواند تأثیرات منفی در درازمدت بر سلامتی شما داشته باشد. اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات را امتحان می کنید ، می توانید با انتخاب گوشت بدون چربی ، ماهی و منابع گیاهی پروتئین ، لبنیات کم چرب ، و خوردن مقدار زیادی برگ سبز و غیره ، خطرات خود را کاهش داده و مصرف چربی های اشباع و ترانس را محدود کنید. سبزیجات سبزیجات

3. چربی را برش دهید
این یک رژیم غذایی بسیاری از رژیم های غذایی است: اگر نمی خواهید چاق شوید ، چربی نخورید. به هر راهرو فروشگاهی بروید و با خوردن میان وعده های کم چرب ، لبنیات و غذاهای بسته بندی شده بمباران شوید. اما در حالی که گزینه های کم چربی ما منفجر شده است ، بنابراین نرخ چاقی را نیز داشته باشید. بنابراین ، چرا رژیم های غذایی کم چربی برای بیشتر ما کار نکردند؟

همه چربی ها بد نیستند. چربی های سالم یا “خوب” در واقع می توانند به کنترل وزن شما و همچنین مدیریت روحیه شما کمک کنند

Related posts

Leave a Comment