پادشاه – سالاد سزار

[ad_1]

فراموش نشدنی, این چیزی است که شما هستند: سالاد سزار فقط آن را همه می گوید.

آنچه در یک ظرف بزرگ برای یک تابستان را

یا زمستان ناهار به روشن خاکستری است.

تاریخچه:

معروف “سالاد سزار” است که اغلب ساخته شده با کاهو تازه croutons و از سرکه بریزید و سیر و آب لیمو و تخم مرغ و ماهی کولی و روغن زیتون و پنیر پارمزان و نمک و فلفل.

آشپزی lore می گوید سزار Cordini ایجاد دستور اصلی در رستوران خود را در Tiajuana مکزیک در سال 1924 با بسیاری از گونه های زیر ایده اصلی خود را. دستور زیر که با حذف Worcestershire و می افزاید: آب لیمو همراه با آنچوی تبدیل به یک مورد علاقه شخصی خود را برای متعادل روشن و طعم تازه.

سزار معضل: با یا بدون آنچوی? در اصل سالاد سزار شامل نمی شود آنچوی بنابراین اگر شما یک فن را در دستور بدون آنها فقط در ذهن اکثر ضد ماهی کولی فعالان ناشی از تجربه بد بر اساس تحتانی ماهی کولی برندها; کسانی که ترک ناخوشایند ماهی/شور طعم تحریک نسل به گریه: “برگزاری آنچوی لطفا”. با کیفیت خوب ماهی کولی; ترین لذت بردن از سرکه بریزید غافل از حضور خود را در ترس از طعم. بنابراین خرید خوب ماهی کولی درمان در روغن زیتون و یا بسته بندی شده در کل نمک دریا را برای خود شما چقدر خوب است! دور ماندن از آنچوی شبیه کوچک چروکیده minnows. کامل سالم آنچوی بهترین هستند.

چه با کسانی که تخم مرغ خام?

متاسفانه جدی خطرات بهداشتی ناشی از استفاده از تخم مرغ خام; بنابراین تخم مرغ باید coddled شده و یا جایگزین با تخم مرغ پاستوريزه محصولات. نیمپز کردن با آب گرم/نرم-جوش آسان است و در واقع باعث می شود یک قهوه پانسمان. به تلویزیون: با استفاده از تخم مرغ تازه در پوسته غرق تخم مرغ به آب مناسب قبل از نقطه جوش; آشپزی برای 45 ثانیه تا 2 دقیقه و حذف را به یک حمام آب سرد به مدت 20 ثانیه برای متوقف کردن روند پخت و پز. سرآشپزها بسیاری ترجیح می دهند 45 ثانیه تخم مرغ, اما بسیاری از آشپز خانه هستند بیشتر در سهولت با 1-2 دقیقه. به یاد داشته باشید استفاده از تنها به درستی یخچال تخم مرغ; درجه یک یا AA. شستن تخم مرغ را با آب و یا صابون گیاهی درست قبل از استفاده مفید و جلوگیری از تماس بین تخم مرغ و خارج از آن پوسته در هنگام شکستن تخم مرغ باز است.

سالاد سزار دستور:

Croutons:

½ قرص سفید سبک نان (نان های قدیمی روز آثار بزرگ)

4 قاشق غذاخوری کره

½ قاشق چای خوری نمک را به طعم و مزه

2 حبه سیر خرد کرده

1. حذف پوسته از نان و سپس برش را به 3/4 اینچ مربع و در محل ورق کوکی.

2. در روغن سرخ کرده در تابه ذوب کره, اضافه کردن سیر سرخ کرده و برای 1 دقیقه و نم نم باران بر نان مربع و خوب مخلوط کنید.

3. پخت در 300 – 325 در ورق کوکی برای حدود 15-20 دقیقه یا تا زمانی که قهوه ای طلایی و ترد. داغ croutons به نظر می رسد کمتر ترد; در حال توسعه بیشتر بحران به عنوان آنها سرد است. همچنین بسته به نان, انتخاب, پخت می توانید نیم ساعت یا بیشتر به فرم خوب بحران.

سالاد:

1 دسته کاهو

1. به خوبی شستشو و خشک کردن و ریز ریز کردن کاهو به بزرگ نیش اندازه قطعات.

2. را کنار بگذارند.

سرکه بریزید:

1 سیر میخک پوست کنده

4-6 بزرگ فیله ماهی کولی یا به سلیقه

1 زرده تخم مرغ و یا تخم مرغ کامل

1 لیمو ترش تازه آب تنها

1/2 – 3/4 فنجان روغن زیتون

1 1/4 فنجان تازه پنیر پارمسان رنده شده (Parmigiano-Reggiano در صورت موجود بودن)

نمک و فلفل سیاه برای طعم و مزه

1. رزرو 1/4 فنجان پنیر پارمسان برای پاشیدن بر روی سالاد.

2. قرار دادن مواد باقی مانده به یک پردازنده مواد غذایی و مخلوط تا زمانی که خامه. اگر پانسمان است که بیش از حد ضخیم و کمی آب و روغن یا آب لیمو اضافه می شود اما انجام این کار با احتیاط به عنوان رقیق طعم.

3. در یک کاسه بزرگ سالاد بازی شیر یا خط کاهو همراه با مقدار مورد نظر از سرکه بریزید بالا با croutons و پاشیده با باقی مانده پنیر پارمسان.

خدمت با: میوه ای شراب قرمز; Pinot نوآر است یک پیشنهاد است.

خدمت: 4 به عنوان اولین دوره یا 2 به عنوان یک غذای اصلی.

تغییرات: اضافه کردن یک قاشق چای خوری سس ووسترشر و یا 1 قاشق چای خوری خردل دیژون. برای یک مکزیکی سزار اضافه کردن 2 فنجان سست گشنیز. برای entrees, چاشنی زدن با ورقه سینه مرغ گریل شده, سینه اردک یا بخارپز/دودی غذاهای دریایی.

سالاد سزار, در سادگی آن حاکم است به عنوان پادشاه; محبوبیت آن به ارمغان آورده است بسیاری از لبخند لذت بردن از در سراسر جهان است. بنابراین احساس خوب در حالی که شما لذت بردن از یک سزار با بقیه از ما.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment