ویژگی های یک کارشناس خودرو خوب

خیلی از خریداران خودرو دقیقا نمی‌دانند که هنگام خرید خودرو دست‌دوم باید چه چیزهایی را بررسی کنند. همچنین این افراد تخصص کافی برای بررسی این موارد را ندارند. اینجا است که کارشناسی خودرو وارد می‌شود و شما باید با مراجعه به یک کارشناس متخصص و معتمد همه اشکالات موجود در خودرو را کشف کنید. در این مقاله از مجله خودرویی همراه مکانیک در ارتباط با مواردی که در کارشناسی خودرو در نظر گرفته می‌شوند صحبت خواهیم کرد.

گول حرف‌های فروشنده و بنگاه‌دار را نخورید.

متاسفانه سود زیادی که از فروش خودروی دست‌دوم خراب به‌جای سالم حاصل می‌شود، افراد سودجوی زیادی را به‌سوی این بازار کشانده است. به همین دلیل برخی از این افراد در قالب بنگاه‌دار با فروشنده دست‌به‌یکی کرده و با تعریف‌های غیرواقعی و زبان‌بازی‌های بی‌مورد گنجشک را به‌جای قناری به شما می‌فروشند. این افراد معمولا در کمین خریدارانی نشسته‌اند که تجربه کافی در زمینه خرید خودرو ندارند. بنابراین اکیدا توصیه می‌کنیم که حتی اگر به‌اندازه کافی در خرید خودرو دست‌دوم مهارت دارید، کارشناسی خودرو را فراموش نکنید.

بازار آینده خودرو را در نظر بگیرید.

پیش از آن‌که تحت تاثیر زیبایی خودرو یا ازدیاد امکانات رفاهی آن قرار بگیرید، بازار آینده آن را بررسی کنید. شما باید مطمئن باشید که صاحب اول و آخر خودرویی که خریداری می‌کنید نیستید. هرچند که ممکن است شما تا چند سال آینده قصد تعویض خودرو را نداشته باشید. اما همیشه در نظر داشته باشید که شما قرار نیست تا ابد سوار همین خودرو شوید. بالاخره روزی می‌رسد که به هر دلیلی باید خودروی خود را بفروشید. پس چه‌بهتر که خودرویی بخرید که زودتر در بازار دست‌دوم به فروش برود.

یک خودروی ارزان و تمیز همیشه خودروی خوبی نیست.

قربانیان این موضوع معمولا خریدارانی هستند که بودجه کمتری برای خرید خودرو دارند. درنتیجه گزینه‌های محدودی پیش روی آن‌ها بوده و قطعا با دیدن یک خودروی تمیز با قیمت پایین به وجد می‌آیند. اما ازآنجایی‌که هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست، باید به چنین خودروهایی مشکوک شوید. کارشناسی خودرو در این مورد کمک زیادی به شما خواهد کرد. از این طریق می‌توانید متوجه شوید در زیر پوست این ملکه ارزان‌قیمت چه دیوی خوابیده است. البته در معدود مواردی ممکن است فروشنده به دلیل نیاز مبرم به پول قیمتی کمتر از قیمت اصلی خودرو اعلام کرده باشد. اما ین مورد بسیار کم اتفاق میافتد و بهتر است با دیدن این گزینه‌ها به سلامت خودروی مورد معامله شک کنید.

سلامت آپشن‌ها را بررسی کنید.

این موضوع به‌ خصوص هنگام خرید خودروهای خارجی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شما باید مطمئن شوید که همه آپشن‌هایی که بابت آن‌ها پول می‌پردازید صحیح و سالم هستند. هنگام خرید خودرو دست‌دوم هیچ‌گاه از امتحان کردن خجالت نکشید. تک‌تک آپشن‌هایی را که فروشنده ادعا می‌کند در خودرو وجود دارد بررسی کنید. مطمئن شوید که همه آن‌ها به‌درستی کار می‌کنند و برای اطمینان بیشتر در زمان کارشناسی خودرو از کارشناس هم بخواهید آن‌ها را بررسی کند.

کارشناس خودرو یک فرد باتجربه و متخصص است که تمامی این قدم‌ها را برای شما طی می‌کند تا خیالتان از بابت خرید خودرو راحت باشد.کارشناسان خودرو همراه مکانیک قبل ازاین‌که وارد بازار شوند، در یک دوره 3 ماهه رایگان به نام آکادمی همراه مکانیک که با همکاری سازمان فنی‌حرفه‌ای برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند تا زیر و بم خودروهای مختلف را در آن‌جا یاد بگیرند. پس فرصت را هدر ندهید و قبل از خرید خودرو جدیدتان حتما از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک استفاده کنید.

Related posts

Leave a Comment