ویتنام و کامبوج – سرزمین اژدها

[ad_1]

“من نمی توانم بگویم آنچه من در عشق سقوط با ویتنام… (و کامبوج)… که همه چیز به قدری شدید است…, رنگ, طعم و مزه, حتی باران. هیچ چیز مانند…باران در لندن است. آنها می گویند هر آنچه شما دنبال آن هستید برای شما در اینجا پیدا کنید. آنها می گویند شما می آیند به ویتنام و شما را در درک بسیاری در چند دقیقه, اما بقیه رو به زندگی می شود. بوی: این اولین چیزی است که بازدید شما, همه چیز امیدوار کننده در ازای روح خود را. و گرما….شما بخشوده می تواند برای فکر کردن وجود دارد نه جنگ.” این سخنان توماس فاولر از فیلم های “آمریکایی آرام” که با دقت مبالغ ویتنام است. این زمین است که قطاری از جوهر روح خود را و شما را در یک سفر فراموش نشدنی را از طریق سرزمین اژدها.

اساطیر باستان به ما می گوید که مردم ویتنام از نسل اژدها پروردگار Lạc طولانی Qun و جاودانه پری تو CÆ¡. آنها تولید 100 کودک 50 نفر از آنها زندگی می کردند با مادر خود در کوه ها و دیگر 50 با پدر خود را در دریا. طوری غرق در اساطیر این سرزمین ویتنام است که در هر منطقه است که کفن در برخی از داستان های اساطیری شکل گیری است.

فرود در هانوی پایتخت ویتنام و صفحه اصلی به حدود 3.7 میلیون نفر و 1.2 میلیون موتور دوچرخه مانند فرود در قلب یک غول پشه است که هرگز نمی خوابد. جریان بی پایان از دوچرخه به شما منتقل شده و هر روز با بسیاری از خانواده ها از 4 عنوان کردن در کارهای روزانه خود است. کشاورزان از مناطق اطراف آن در شرق “صبح بازار در 03h00 و 07h00 را پاک کردن و از بین رفته اند. در شب تمام خیابان ها در حال تبدیل به شب که بازارهای تجارت در اواخر شب. بر خلاف شهر سایگون در هانوی به خیابان های باریک و هنوز برخی از آن شهر جذابیت. سه ماهه قدیمی اغلب شناخته شده به عنوان “36 خیابان” قدمت بیش از 2000 سال است. منطقه بود که از خانه های متعدد صنایع دستی صنفی که ایجاد مناطق کار می کنند. هنگامی که در خیابان بودند در نهایت به نام هر خیابان نامگذاری کرافت به فروش می رسد که در امتداد خیابان و تا امروز اگر شما نیاز به کفش های شما سر برای قطع Guay و جواهرات آویزان بس.

ترک شلوغی از شهر و سفر به شمال به سمت دریا بزرگراه 5 طول می کشد شما را به یک سایت میراث جهانی و دم از “نزولی اژدها.” Halong Bay بی بوم از سال 1969 سنگ آهک جزایر 989 از آن نام برده شده. بسیاری از این جزایر به غارهای متعدد که برخی از آنها را می توان بازدید کرد و دیگران را در لذت آرامش یک قایق پارویی اسکیموها.

با توجه به افسانه های محلی Halong Bay ایجاد شده توسط یک خانواده از, اژدها, ارسال شده توسط خدایان برای کمک به حفاظت از ویتنامی از مهاجمان. اژدها تف کردن, گلابی, و جید سنگ است که به زودی تبدیل به یک بی شمار از جزایر حفاظت از مردم را از مهاجمان. این همان جزایر امن خانه را به بسیاری از کوچک شناور روستاها ساکنان آنها برای زنده ماندن 200 گونه ماهی و 450 گونه از نرم تنان که آب فراهم می کند.

دور در جنوب Halong خلیج منظره کوچک تاریخی شهر از توده که در آن به “آمریکایی آرام” بود بخشی از فیلم برداری شده است. بین 15 تا قرن 19 شهر به عنوان یکی از جنوب شرق آسیا مهم ترین بنادر تجاری برای ادویه جات ترشی جات و ابریشم و امروز است که هنوز هم یک معامله گران بهشت. ماشین ها ممنوع و باریک cobbled خیابان ها به انتظارنشسته بودند با ساختمان های قدیمی و معابد و بتکده را بی پایان و مغازه های فروش دست ساخته شده تا حدی برای $15 لباس شب برای $25 و سه تکه مناسب برای $40. در قلب شهر است Ving آویزان هتل که در خدمت به عنوان اتاق پانسمان برای Michael Caine در طول فیلمبرداری. امروز گردشگران تنه زدن به کتاب به همان اتاق که مشرف باریک شلوغ فانوس روشن خیابان زیر که به صورت زنده در طول جشنواره ماه کامل.

از آرام آرامش توده یک پرواز کوتاه به شما طول می کشد در شکم اژدها سایگون یا مدرن روز و ثانیه” Ch Minh City. ساکنان توسط 8 میلیون نفر و 4 میلیون دوچرخه موتور آن pulsates 24 ساعت در روز. سفر را از طریق گسترده قیر اندود, سکس عمومی, قوی, مدرن, هتل ها و مراکز آن است که سخت به این باور است که این شهر آغاز شده به عنوان یک روستای کوچک ماهیگیری در منطقه ای که در اصل مرداب اما زمانی که رفتن به مناطق همسایه آرامش فراموش شده روز به زودی غالب است. بی پایان شالیزارهای برنج خط بی شمار از جاده ها که خارج از شهر است. تدوین کنندگان کار زمین

برداشت برنج در گرما فروزان. پیر چرخ دستی کشیده شده توسط اسب خسته. لاستیک درختان متد کاشته شده در ردیف خود مهم sap به آرامی تراوش به کاسه چوبی برای مجموعه است.

رانندگی به عقب در زمان یکی می رسد در این منطقه از کیو چی که 121km دست حفر تونل های زیرزمینی معروف شد به عنوان یک میدان جنگ از جنگ ویتنام. این منطقه جنگلی با آشغال B52 بمب چاله و بی پایان spattering از آتش تفنگ شنیده می شود از محدوده. برخی از این تونل ها به گردشگران برای تجربه یک دوره کوتاه زندگی در تونل باید مانند شده است. در گرما تاول از روز 7 ما فرود به مغاک تیره های زیر با ما. تونل باریک, تاریک, هوا و در مکان های پایین شیب و باریک بنابراین یکی به حلقه خزیدن. 40m بود تمام آن را در زمان برای من به درک که به عنوان یک غیر مبتلا به ترس از فضاهای بسته دیگر 20m قطعا تبدیل شده من. فقدان هوا. خفقان گرما. برای Viet Cong, زندگی در تونل دشوار بود. گاهی در طول دوره از بمب گذاری های سنگین از سربازان آمریکایی کانگ ویتنام خواهد بود مجبور به باقی می ماند زیرزمینی برای چند روز در یک زمان. مالاریا و بیماری های شایع شد و برای اختصاص دومین علت مرگ بعد از جنگ زخم.

به عنوان وحشتناک به زندگی در تونل شده اند باید, این, تصاویر, جنگ, سلاح ها و تله های تعیین شده توسط کانگ ویتنام برای آمریکایی ها که باقی خواهد ماند در حافظه من برای زندگی اما به عنوان یک راهنمای محلی گفت: هنگامی که راه خود را از زندگی است تحت حمله شما انجام خواهد داد همه در قدرت خود را برای محافظت از آن.

در جنوب سایگون نهفته پا و بازوها اژدها که پنجه گسترش به شکل گسترده گستره دلتای مکونگ. این منطقه همچنین به عنوان شناخته شده نه رودخانه اژدها دلتا تخلیه منطقه از بیش از 790 000 km2. مکونگ است 12th-طولانی ترین رودخانه در جهان اجرا می شود تمام راه را از فلات تبت از طریق چین و برمه و تایلند و لائوس و کامبوج به ویتنام و در نهایت به دریای چین جنوبی است.

با چنین گستره ای از آب آن را تعجب آور نیست برای پیدا کردن که ساکنان این منطقه مکونگ رودخانه در حال مردم است. که در آن هانوی خیابان زنده با صبح زود از بازارهای فرعی از مکونگ فوران به یک قروچه شستشو وان به عنوان صدها قایق حرکت باریک کانال های لادن با دست موز, گریپ فروت, عصرانه, اسفناج, ماهی و هر نوع گیاهی قابل تصور است. تجارت می گیرد زیر سایه ویتنامی کلاه در حالی که هتل و رستوران داران در ساحل خط yell دستورالعمل در سراسر آب از نیازهای روزانه خود. حدود 20 دقیقه تا مکونگ ما به رهبری همراه باریک انشعاب روبرو می شوند به زندگی بالا رود. مردم محلی در اب راه رفتن در آب صید ماهی. کودکان چرخه و بازی همراه باریک, پیاده رو, dodging مرغ و سگ. مادران نشستن در لبه آب شستن لباس در حالی که مردان پاتر در مورد تعمیر قایق خود را. کشاورزان زندگی می کنند در ترکیب ماهی و برنج مزارع تولید به طور متوسط از 35 دلار در ماه در حالی که در خانواده های کسب و کار برای زنده ماندن ساخت کیک برنج, برنج, کاغذ و قوی شراب برنج.

خروج از صلح و آرامش مکونگ در توقف بعدی ما بود همسایه کامبوج دروغ گفتن در پشت اژدها. مانند ویتنام تاریخ کامبوج است خدشه دار با تهاجم خارجی, بین المللی, سیاسی مداخله و درگیری های داخلی. اوج کامبوج تاریخچه به وجود آمد و در طول حکومت از Khymer پادشاهان بین حدود 800 – 1400AD. آن را در طول این دوره است که خمر پادشاهان ساخته شده است گسترده ترین غلظت مذهبی معابد در جهان – مجتمع معبد آنگکور – و صدها نفر از اطراف معابد.

سپس در 1431 تایلند غارت منطقه و مجتمع انگکور رها شده بود. برای تقریبا 200 سال نیروهای طبیعت حمله معابد. درختان انجیر در زمان اقامت در دیوارهای معبد و به آرامی فرا گرفته ساختمان. خزه آراسته کنده کاری پیچیده و هوایی ریشه جریان به طبقه.

امروز مجموعه ای از معابد است که یک میراث جهانی یونسکو. بسیاری از هندو مجسمه ها حذف شده اند و با جایگزین مجسمه های بودا و متعدد بازسازی در حال انجام است. زمان به نظر می رسد که ایستاده بود خروج یک اثر از رمز و راز. من از دست دل من به معابد کامبوج.

من نمی توانم بگویم آنچه من در عشق سقوط با ویتنام و کامبوج. شاید از آن بود که همیشه چهره خندان از مردم به محض سادگی از زندگی یا وسیع سبز مزارع برنج; بوی باران یا صدای کودکان پاشش در مورد لگد زدن به یک خانه طراحی توپ فوتبال. شاید آن شور و هیجان که با فروشندگان چانه زدن بر قیمت ها و یا شدید احترام نشان داده شده توسط کودکان برای بزرگان خود را. هر چه دلیل آنها به سمت چپ یک اثر ماندگار در قلب من و یک حسرت برای بازگشت در روح من.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment