نکات مثبت قرارگیری سنسور نور (Light Sensor) در خودروها

نکات مثبت قرارگیری سنسور نور (Light Sensor) در خودروها

نصب و قرارگیری سنسور نور در خودروها باعث می شود از چراغ های خودرو در بهترین شکل ممکن استفاده شود و در صورت تشخیص آن که نور از میزان معینی کم تر شد چراغ ها فعال شوند و پس از قرارگیری خودرو در محیطی که نور کافی دارند، چراغ ها خاموش شوند.

یکی از مزیت های مهم سنسور نور این است که احتمال بروز خطر در اثر خاموش بودن چراغ ها هنگام رانندگی در شب از بین می رود، زیرا برخی از راننده ها هنگام رانندگی در شب فراموش می کنند که چراغ های خودرو را روشن کنند و در پی آن خودرو توسط راننده های دیگر دیده نمی شود و ممکن است خطر آفرین باشد.

یکی دیگر از مزیت های این سنسور افزایش طول عمر باتری خودروست، زیرا در صورت روشن بودن چراغ ها عمر باتری کاهش می یابد و به مرور زمان باتری ضعیف تر می شود، اما با داشتن سنسور نور، چراغ های خودرو در صورتی که نیاز نباشد خاموش می شوند و به باتری فشار نمی آید.

در صورت شکستن شیشه جلوی خودرو (Windshield) و نیاز به تعویض آن باید اطمینان حاصل کنید که سنسورهای به کاررفته در شیشه جلو به خوبی نصب شده باشند، زیرا در صورتی که بد نصب شوند، اطلاعات محیطی را همراه با خطای زیاد تشخیص می دهند و بخش مورد نظری که از آن سنسورها اطلاعات می گیرد متناسب با شرایط محیطی کار نمی کند.

برای مثال، در صورتی که سنسور نور به خوبی نصب نشود، میزان نور محیط را درست تشخیص نمی دهد و به همین دلیل در مواقعی که نیاز به روشن شده چراغ هاست، آن ها خاموش اند و نور کافی توسط لامپ های ماشین تولید نمی شود.

در تاپیک کالا علاوه بر خرید حضوری میتوانید سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

Related posts

Leave a Comment