نمونه قرارداد تولید محتوا و نکات آن

شغل تولید محتوا یکی از شغل های جدید در عرصه ی کسب و کار های اینترنتی می باشد که معمولا یک محتوا نویس برای انجام کار خود باید با یک شرکت خاص همکاری کند. همانطور که می دانیم امروزه برای انجام هر کاری که دارای جنبه های اقتصادی در بین دو طرف باشد، تنظیم یک قرارداد مناسب از ضرورات کار می باشد. به دلیل جدید بودن این کسب و کار ممکن است که هنوز افراد با نحوه ی تنظیم قرار داد های این شغل آشنایی نداشته باشند. در این مطلب میخواهیم چند نمونه قرارداد تولید محتوا از سایت کانتنت مارکتینگ را به شما ارائه کنیم و همچنین اصول تنظیم این قرار داد را به شما معرفی کنیم.

 

فرم قرار داد تولید محتوا به چه صورت است؟

به طور کلی قرار داد های کاری که بین دو طرف تنظیم می شود، شامل نام کامل دو طرف و اطلاعات آن ها می باشد. در این قرار داد ها وظایف دو طرف نسبت به یکدیگر تعیین می شود و همچنین حقوق دو طرف مشخص می شود. در ادامه نیز شرایط کار برای دو طرف مشخص می شود و در آخر نیز دو طرف قرار داد را امضا می کنند. در زیر یک نمونه قرارداد تولید محتوا را به شما نشان داده ایم.

نمونه قرارداد تولید محتوا 1

این قرار داد بین طرفین (خانم / آقای) …………   به شماره ملی …………. و شرکت ………….  بر اساس مقررات و شرایط درج شده در این قرار داد منعقد می گردد. ( خانم / آقای) ……. از این به بعد کارمند شرکت ….. محسوب شده و باید نسبت به تمامی وظایف درج شده در این قرار داد برای او متعهد باشد.

این قرار داد با مبلغ ………. ریال برای انجام پروژه ی ….. …… منعقد شده است که در صورت ایجاد هر گونه مشکل در انجام پروژه فرد باید خسارت وارد شده را پرداخت نماید. مهلت انجام این  پروژه ….  روز کاری پس از عقد قرارداد می باشد. 

تعهدات )

کارشناس تولید محتوا باید نسبت به مدت زمان تحویل پروژه ها دقیق باشد. در غیر اینصورت ممکن است با جریمه از سوی کارفرما مواجه شود. 

کارشناس تولید محتوا نباید هیچ جای پروژه را از سایت های دیگر کپی کند.

کارشناس تولید محتوا باید نسبت به عدم همکاری با هیچ سایت و وبلاگ دیگری متعهد شود.

کارشناس تولید محتوا باید بر اساس نیاز کار فرما و با توجه به نوع پروژه، از قالب خاصی برای انجام پروژه استفاده کند. 

کارشناس تولید محتوا باید نسبت به نگه داشتن اطلاعات محرمانه ی کارفرما و شرکت متعهد باشد و این اطلاعات را برای هیچ شرکت دیگری فاش نکند.

کارفرما متعهد می شود که تمامی عنوان لازم را در زمان مشخص شده برای فرد ارسال نماید.

کارفرما باید متعهد شود که تمامی مبلغ قرارداد را پس از انجام پروژه و تأیید آن به صورت کامل در زمان تعیین شده بپردازد.

پرداخت تمامی کسری هزینه ها بر عهده ی کارفرما می باشد.

این قرارداد در تاریخ ………  در دو نسخه با اعتبار یکسان بین در طرف تنظیم شده است و به امضای …….. به عنوان کارشناس تولید محتوا و امضای …….. به عنوان کارفرما رسیده است.

امضای کارشناس تولید محتوا

مهر و امضای شرکت ……

 

در تنظیم قرارداد به چه نکاتی توجه کنیم؟

در تنظیم قرارداد تولید محتوا سعی کنید که تمامی تعهداتی را که در قرارداد آمده است را به طور کامل رعایت کنید. زیرا در صورت رعایت نکردن هر کدام از بند های قرارداد کارفرما می تواند نسبت به جریمه ی شما اقدام کند. 

در هنگام امضای قرارداد به مهر و امضا و همچنین نام شرکت دقت کنید. ممکن است برخی از افراد سودجو با جعل مهر و امضا به کلاهبرداری از شما بپردازند. همچنین ممکن است برخی از افراد با استفاده از مهر و نام شبیه به شرکت اصلی شما را فریب دهند.

قبل از امضای قرارداد به خوبی تمامی بند های قرارداد را بخوانید و در صورتی که در باره ی یک بند شک داشتید حتما از کارفرما سوال کنید. ممکن است برخی از بند های قرارداد به شیوه ی کاملا واضحی نوشته نشده باشند. در صورتی که با این بند ها مواجه شدید حتما در باره ی آن ها از کارفرما توضیح بخواهید.

اگر در متن قرارداد به پیوست اشاره شده باشد و به شما هیچ پیوستی ارائه نشد حتما این موضوع را به کارفرما اطلاع دهید.

سعی کنید که با کارفرما قبل از تنظیم قرارداد در باره ی مبلغ دستمزد به توافق برسید. 

تنظیم قرارداد برای شغل تولید محتوا چه اهمیتی دارد؟

همانطور که می دانیم امروزه تعداد شرکت های مختلف بسیار گسترش یافته است و نمی توان در باره ی تک تک شرکت ها تحقیق کرد. برای جلوگیری از تحت کلاهبرداری قرار گرفتن توسط افراد سودجو بهتر است که حتما یک قرارداد تنظیم کنید. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که یک شرکت غیر معتبر به کارشناس تولید محتوا قول همکاری و تسویه ی ماهانه داده اند. اما پس از یک ماه کار مداوم توسط کارشناس تولید محتوا پس از تحویل پروژه ها به او هیچ دستمزی را نداه اند. در صورتی که هیچ قراردادی نداشته باشید نمی توانید برای پیگیری حق و دستمزد خود هیچگونه اقدامی را انجام دهید.

 

جمع بندی

در این مطلب چند نمونه قرارداد تولید محتوا را برای شما آوردیم. کارشناسان تولید محتوا بهتر است که در صورت همکاری با یک شرکت حتما نسبت به تنظیم قرارداد حساس باشند. زیرا ممکن است که افراد با یک شرکت بی اعتبار همکاری کنند و پس از انجام پروژه دستمزدشان پرداخت نشود. همچنین ممکن است که قرارداد به گونه ای تنظیم شود که در آینده به ضرر افراد تمام شود. کارشناسان تولید محتوا باید در هنگام عقد قرارداد بسیار هشیار باشند و به نکاتی که در این مطلب گفتیم بسیار دقت کنند. تعهداتی که در قرارداد آمده است و فرد زیر قرار داد را امضا می کند، باید حتما توسط فرد رعایت شوند. در غیر اینصورت ممکن است که کارفرما آن ها را جریمه کند. در بالا چند نمونه قرارداد تولید محتوا را آوردیم در ادامه نیز چند نمونه ی دیگر را قرار می دهیم تا بر اساس این قرارداد ها عمل کنید.

 

 

Related posts

Leave a Comment