شراب خدمت مراحل را برای سرورهای رستوران

[ad_1]

چرا یادگیری به خدمت شراب درست است ؟

اگر شما تا به حال خریداری یک بطری شراب در یک رستوران خوب شما ممکن است متوجه شده است که سرور نیست فقط پاپ چوب پنبه بریزید و به شما یک شیشه اما به جای آن می رود از طریق یک فرایند خاص از باز کردن بطری اجازه خریدار تست شراب و سپس ریختن در یک شیوه ای خاص.

این مقاله ممکن است غیر ضروری به نظر می رسد اما مانند بسیاری از تشریفات آن است که بر اساس سنت و خدمت به شراب به شیوه مناسب را نشان می دهد که در رستوران می داند چه چیزی آنها انجام می دهند. بسیاری از رستوران ها می خواهند به مهمانان خود این تصور که آنها بسیار مهم است مشتریان به ویژه هنگامی که آنها در حال رفتن به پرداخت دلار بالا برای یک بطری شراب!

این رسمی شراب ارائه می افزاید: به فضای انحصاری رستوران و باعث می شود که مهمان احساس می کنید مهم است. هنگامی که شما در حال خدمت به شراب نشان می دهد که شما حرفه ای هستند و می دانند که کسب و کار خود را به خوبی.

7 مراحل را به خدمت شراب در یک رستوران

مرحله 1: راه اندازی شراب جلوتر از زمان. مطمئن شوید که وجود دارد این است که یک لیوان برای هر کس خواهد شد که نوشیدن شراب. مطمئن شوید که شما باید عینک مناسب شراب (قرمز و سفید و یا شراب گازدار نیاز به عینک های مختلف). اگر شما مطمئن نیستید در مورد شیشه رفتن به وب سایت من و دیدن من شراب شیشه ای نوع صفحه برای یک راهنمای که در آن شیشه ای باید استفاده شود که با آن شراب (این مهم است!).

گام 2: آوردن شراب تا به جدول. در حال حاضر آن را به کسی که دستور داد آن را با برچسب مواجهه با آنها. اعلام شراب به آنها. برای مثال می گویند “سال 2003 شتو Latour Pauillac آقا”. این است که فقط به طوری که فرد می توانید بررسی کنید که شما به ارمغان آورد آنها را درست بطری.

مرحله 3: نگه داشتن بطری در یک دست و با استفاده از شراب خود را کلیدی برای حذف چوب پنبه. سعی کنید به چوب پنبه بدون آن ساخت یک پاپ. اگر آن را شامپاین یا شراب گازدار, قطعا نمی پاپ چوب پنبه و ساقه آن را در سراسر اتاق (حتی اگر آن را سرگرم کننده است)!

گام 4: در حال حاضر چوب پنبه به کسی که دستور شراب. برخی از مردم می خواهم به آن بازرسی یا خر خر کردن, آن را به مطمئن شوید که آن است و نه خشک.

گام 5: ریختن مقدار کمی به شیشه از سر میز (کسی که دستور بطری). اجازه او و یا او تست آن را به مطمئن شوید که آن را خوب است.

مرحله 6: پر کردن لیوان از دیگر مهمانان خانم ها برای اولین بار در جهت عقربه های ساعت. پر کردن میزبان شیشه ای گذشته است. تنها پر کردن لیوان مورد نیمه پر.

گام 7: اگر وجود دارد هر گونه شراب چپ در بطری ترک آن را بر روی لبه میز (اگر آن را یک شراب قرمز) و یا در یک چیلر (اگر شراب سفید است). مهمانان خواهد شد و سپس دوباره پر کردن عینک خود را به عنوان لازم است.

این پایه 7 گام برای خدمت به شراب برای یک سرور و یا شراب. وجود دارد دیگر چیزهایی که در نظر بگیرید از جمله خدمت درجه حرارت از شراب و اینکه آیا یا نه شما باید هوا آن و یا استفاده از یک تنگ. برای کسب اطلاعات بیشتر در این افراد رفتن به وب سایت من.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment