دنیای جادویی از چنای آشپزی

[ad_1]

چنای مشهور است برای آن خوشمزه جنوبی, غذاهای هندی است که کاملا متفاوت از شمال غذاهای هندی است اما به همان اندازه مشهور. از vada, idli و idiyappam به dosa و uppuma چنای لوازم دلپذیر ظروف برای تمام دوستداران مواد غذایی. وجود دارد سپاه از سبزی رستوران در چنای خدمت وعده های غذایی مجلل. دوستداران مواد غذایی می توانید لذت بردن از non-veg Chettinad ظروف مانند Chettinad فلفل مرغ که یک تخصص, Tamil Nadu.

چنای مشهور است برای آن فیلتر قهوه. مردم آماده کند فیلتر قهوه تقریبا ritualistically دانه قهوه است که ابتدا بو داده و سپس دارند. این پودر ریخته است به یک فیلتر تنظیم و آب جوش اضافه شده است به منظور توسعه استخراج و از چپ به مجموعه ای از حدود پانزده دقیقه. سپس شیر اضافه شده است با شکر با توجه به طعم و مزه. این نوشیدنی ریخت و از یک شیشه دیگر در سریع توالی کامل را کف آلود فنجان فیلتر قهوه.

چنای است عمیقا تحت تاثیر قرار تامیل سنت و فرهنگ این سنت منعکس می شود در چنای خوردم. برنج اصلی مواد غذایی اساسی از سرخپوستان جنوب و همچنین چنای. آن را به شکل یک جزء مهم از صبحانه و نهار و شام. ناهار شامل تهیه برنج مقعر با انواع مختلف غذاهای گیاهی sambar رسام و کشک. برای غیر گیاه خواران, غذاهای شامل گوشت گوسفند و ماهی و یا مرغ. صبحانه ایده آل کامپایل از idli, dosa و عدس. این ظروف خورده با نارگیل ترشی و sambar.

چنای غذاهای دارای بسیاری از انواع ظروف. منو است که معمولا به شکل غذاهای از فرهنگ های مختلف که مهاجرت به Chennai از نقاط مختلف, Tamil Nadu. این traditionalistic چنای وعده غذایی است که همیشه در خدمت در برگ موز.

چنای آشپزی عمیقا تحت تاثیر سنت و فرهنگ و در عین حال نسل جدید تجربه جدید با سبک آشپزی. در حال حاضر مواد غذایی مراکز و مفاصل در شهرستان ارائه سبک جدیدی از ظروف.

تامیل نادو است برای تصدیق آن دوستانه و مهمان نواز با کیفیت همراه با آن traditionalistic مواد غذایی و مردم استرن مؤمنان است که ارائه مواد غذایی به مردم است و خدمت به بشریت است. این رویکرد را تقویت می کند این واقعیت است که تجربه ناهار خوری در شهر چنای است که قطعا یک تجربه به یاد ماندنی.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment