دروس اصلی: غذاهای دریایی و مرغ و پاستا و گوشت

[ad_1]

به نظر من که به تازگی تیلاپیا به نظر می رسد جدید ارزان ماهی. که در آن این آمد ؟ به نظر می رسد تیلاپیا در اصل یک ماهی آب شیرین از آفریقا ساخته شده است که راه خود را به آمریکا مزارع پرورش ماهی. پس چگونه تیلاپیا کار بر روی میز شام ؟ اول این است که یک whitefish است که در عطر و طعم از آنچه در آن پخته شده است در. تیلاپیا بسیار لطیف بنابراین بهترین کار این است که پخته شده و بخار پز پخته و یا کبابی. آن است که با پروتئین بالا و کم هزینه است. از آن خواهد شد در اطراف یک مدت طولانی.

مرغ از سوی دیگر می توان پخته شده استفاده ترین روش ها. من را انتخاب کنید و ران مناقصه ها و پاها بیش از این گران تر سینه, حتی زمانی که دستور را از تماس سینه مرغ به عنوان بسیاری انجام دهد. ران و پاها باید استخوان در آنها است که باعث افزایش مرغ و طعم. فقط با استفاده از چه مادر خود گفت و دستهای خود را پس از دست زدن به مرغ خام. اگر شما نیست, شما ممکن است گسترش سالمونلا یک باکتری مسئول مسمومیت غذایی است.

ماکارونی بهتر است اگر از ابتدا ساخته شده. اما اگر شما لازم نیست که تجهیزات و یا تمایل به صرف زمان خود را ساخت فروشگاه خرید انواع انجام خواهد شد. ماکارونی در بسیاری از موارد به سادگی سمولینا و آرد و تخم مرغ و نمک. اگر شما لازم نیست که یک ماکارونی, غلتک نورد پین ممکن است انجام دهد. هزینه ارزان تر از فروشگاه خرید نوع و شما کنترل کیفیت. ماکارونی را جذب هر سس که شما جفت آن را با بهتر. و در نهایت باید بدانید که اگر خود را ساخت ماکارونی این است که اجازه دهید آن را خشک و برای 15 دقیقه پس از برش بنابراین آن را نمی خواهد انبوه با هم آب جوش.

Casseroles بدترین دشمنان خود هستند جوش اور در فر, خیس, تحت, و در همان زمان بیش از پخته شده و مواد تشکیل دهنده احساساتی ماکارونی و یا مانده گوشت که پخته. چه افتضاحی چرا که هر کسی حتی می خواهید به سعی کنید یک غذای مرکب از گوشت وارد? چرا که آنها ورق را رو کردن طعم خوب آنها یک گلدان ظرف آنها اجازه می دهد شما را به استفاده از باقی مانده و آنها یخ هست. برای جلوگیری از جوش اور در فر, کره, لب خود را ظرف خورش قبل از اینکه شما شروع. برای از بین بردن خیس غذای مرکب از گوشت وارد فشار رطوبت اضافی از سبزی و یخ و منجمد سبزیجات در یک صافی اجازه می دهد تا به صورت قطره ای خشک. برای جلوگیری از ماکارونی را از تبدیل شدن به احساساتی تحت طبخ آن 6 دقیقه و اجازه می دهد تا سس غذای مرکب از گوشت وارد به پایان پخت و پز آن. و به برابر کردن زمان پخت و پز های مختلف سبزیجات جوشانده و یا بخشی از طبخ آنهایی که سنگین تر مانند سیب زمینی و زمینی هندی و شلغم.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment