درمان ماهی قلب: منحصر به فرد ایتالیایی محصول در حال حاضر در دسترس در ایالات متحده آمریکا

[ad_1]

همه آن را دوست دارد آن را تا عطر و طعم ملایم و خورده می شود خود را در آن تازه یا پخته و یا کاهش یافته و در بسیاری از دستور العمل های پیچیده. این ماهی تن ماهی!

آن را بسیار آسان برای پیدا کردن تن ماهی در سوپر مارکت در قطعه و یا کنسرو شده و تقریبا همه خورده است آن را یک بار در زندگی است. اما آیا تا به حال طعم شور ماهی تن?

تن به قلب خشک و شور تخصص سیسیلی و ساردینیایی غذاهای مشابه به bottarga و قدردانی توسط دوستداران غذاهای دریایی. پردازش قلب ماهی است که ماهی های کوچک. قلب است و شور قرار می گیرد و بین دو جدول زیر را فشار دهید. بعد از 20 روز آن قرار داده شده است برای خشک کردن در سایه در یک منطقه تهویه مناسب. درمان ماهی, قلب, قوی, طعم, بنابراین آن را نمی کند نیاز به ویژه ادویه. آن را در غذا فقط با چاشنی روغن زیتون در سالاد و یا رنده شده و تکه های در ماکارونی.

از آن آسان است برای پیدا کردن این محصول بسیار عالی و حتی در ایتالیا تنها چند لذیذ فروشگاه فروش آن است.

در عین حال امروز شما می توانید خرید خشک ماهی تن و قلب و حتی در ایالات متحده با تشکر از تخصص مواد غذایی فروشگاه های آنلاین.

اما چرا ماهی تن ماهی بسیار مهم در رژیم غذایی مدیترانه ای? تن ماهی متعلق به Thunnidae خانواده است که می تواند رسیدن به طول بیش از 3 متر و که شاداب ترین قسمت شکم. هنوز کوچکتر ماهی تن ماهی با ارزش ترین هستند آنهایی که از گوشت نرمتر و خوشمزه تر.

خواص تغذیه ای ماهی تن هستند قابل توجه است; بنابراین برای سلامت انسان خوب است که آن را هرگز نباید حذف از رژیم غذایی ما است. این است که غنی از پروتئین و امگا 3 چربی کم و ویتامین ها مانند A, B12, E و D.

و آن کالری نیست بستگی به گوشت خود را, اما بیشتر بر این واقعیت است که ماهی تن است که اغلب حفظ در روغن آفتابگردان است که چربی بالا و یا پخته شده با بیش از حد ادویه. بر خلاف ماهی تن خود را در آن درست است متحد از رژیم غذایی است و برای قلب خوب آن بر کلسترول و باعث می شود پوست ما زیبا تر است.

این ماهی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس و هند در اقیانوس ها معمولا با استفاده از شبکه به نام تن تله بیشتر به ندرت با خطوط یا harpoons.

گسترش سوشی و ساشیمی تا به حال تاثیر مخربی در bluefin tuna. امروز تن ماهی یک گونه در معرض خطر انقراض به دلیل بیش از حد و خارج از کنترل گرفتن است که شکستن آن به چرخه تولید مثل و باعث خسارت بزرگ برای کل اکوسیستم است. صید بی رویه است نابود جمعیت اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و اقیانوس هند و آوردن این گونه در آستانه انقراض. نهادهای نظارتی شده اند قادر به تحمیل به اندازه کافی شدید گرفتن سهمیه و ماهیگیری غیر قانونی در سراسر جهان گسترده است. به نظر می رسد که تنها اسیر پرورش bluefin tuna می تواند به نجات این گونه است. در اسپانیا ممکن بود برای رسیدن به لقاح مصنوعی از bluefin tuna تخم مرغ در اسارت. اما آن است که هنوز هم یک چالش بزرگ است.

بنابراین توجه زیادی باید پرداخت شود به این وضعیت در حالی که باقی مانده از اهمیت تن ماهی برای سلامتی ما. به عبارت دیگر: خوردن تن ماهی اما اینكه شما به ارمغان خواهد آورد مزایای زیادی برای سلامت شما… و به دریا!

[ad_2]

ایندکسر

Related posts

Leave a Comment