داکا بریانی – طعم اشراف

[ad_1]

گاهی اوقات آن را چرب و گاهی اوقات آن را خشک. اما آن را همیشه تند است. آن یک ظرف پر از برنج دانه بلند است که نمی خواهد چوب به هم و دارای شاداب تکه گوشت داخل آن است. آن را خوش معطر, اما نه بیش از حد تیز. دوست داشتنی عطر ادویه و لذت دید از ظرف آب را به دهان خود را. و هنگامی که شما آن طعم و عطر و طعم ظریف و طعم ادویه جات ترشی جات ملایم و خوش آمد از طریق. آن را به خوبی پخته flavorsome شاداب و خوشمزه است. و هنگامی که شما شروع به غذا خوردن شما تا پایان تمیز کردن بشقاب خود را به آخرین دانه برنج.

که یک بشقاب خوشمزه بریانی قرار داده و در مقابل از شما. بریانی است که شاید محبوب ترین برنج بر اساس ظرف در جهان است که در دسترس است در بسیاری از اشکال. هر چند این غذا شناخته شده است به عنوان یک معروف سنتی غذاهای هندی به جهان بریانی از داکا به معنی چیزی بسیار ویژه به دوستداران مواد غذایی. سنتی هندی بریانی دارای تعداد زیادی از انواع مانند حیدرآباد بریانی افغانی بریانی, سندی, بریانی, Lucknowi بریانی ، که به وضوح نشان دهنده های مختلف آماده سازی برای ایالات مختلف هند است. اما بریانی از داکا عمدتا دو تغییرات Kachhi بریانی مرغ بریانی. Kachhi بریانی پخته شده با گوشت گوسفند (و به ندرت با گوشت گاو) در حالی که مرغ بریانی شده مرغ به عنوان گوشت آن عنصر. در آماده سازی دانه بلند Bashmati برنج است استفاده می شود برای بریانی. اما بسیاری از دستور العمل های از بریانی از داکا با استفاده از بنگلادش ‘Kali-سرو’ برنج بسیار خوب polao برنج است که تولید تنها در مناطق شمالی مانند دینجپور.

بریانی است مشتق از کلمه فارسی ‘beryan” که به معنی “سرخ شده’ یا ‘بو’. اعتقاد بر این است که بریانی آورده بود به شبه قاره هند توسط مسافران مسلمان و تجار از عرب. نیز وجود دارد یکی دیگر گفت: با توجه به منشاء بریانی. در زمان جنگ در طول دوره مغول سربازان ارائه شد یک مورد غذا. برنج و گوشت پخته شد با هم و در خدمت. بعد از دستور چنین معرفی شد و به طور رسمی تر در ناهار خوری سلطنتی و در نهایت تبدیل شدن به فوق العاده محبوب در سراسر برنج خوار جامعه در شبه قاره هند.

متعددی وجود دارد که رستوران های فست فود در سراسر شهر داکا این روزها و این تعداد فقط در حال رشد است. حتی بین المللی فست فود زنجیره ای مانند KFC و Pizza Hut تعدادی از این رسانه ها خود را در شهرستان های مختلف امتیاز. با وجود تسلط فست فود به خصوص با نسل جوان, بریانی هنوز آن جایگاه ویژه ای در قلب شهروندان است. “تقریبا هر صبح جمعه ما یک ویژه مسابقه کریکت با دانشگاه های ما جفت و از دست دادن تیم به درمان برندگان یک وعده غذایی خاص با بریانی. ما بازدید از رستوران های مختلف در هر هفته به طعم های مختلف بریانی. اما ما هرگز نمی توانید به اندازه کافی از آن را!” گفت: Sabbir اقبال, a 29 year old اجرایی که در حال کار با Banglalink.

بریانی است که بسیار محبوب در این بخش از جهان که عروسی یا هر مراسم تقریبا قطعا باید بریانی در منوی آن است. “من ازدواج کردم تقریبا 34 سال به عقب. در آن زمان داکا بود امروز Dhaka. همه چیز خیلی تغییر کرده پس از آن. اما چند چیز را همان باقی می ماند آن را به عنوان دهه قبل است. منو از مراسم عروسی تا به حال بریانی و سپس آن را هنوز هم تا به امروز. دختر جوان من است در مورد ازدواج در ژانویه آینده و مطمئنا بریانی در حال رفتن به خدمت به عنوان غذای اصلی. ما Dhakaiya’ (ساکنان قدیمی داکا که در زندگی وجود دارد برای سال های بسیاری از) مردم نمی تواند فکر می کنم ما هر جشن و بدون ظروف پر از خوشمزه بریانی” با افتخار گفت: Fazley Noman یک 60 ساله بازنشسته فرد است که زندگی در رنکین خیابان Wari همیشه از او متولد شد.

اگر چه بریانی است که شمارش به عنوان میراث غذا از داکا وجود دارد تعدادی از مغازه های مواد غذایی در اطراف شهر جدید نیز که خدمت با کیفیت خوب از بریانی. “ما دوست داریم سریع منوهای غذایی مانند پیتزا, پاستا و یا همبرگر در حالی که ما اویختن با دوستان اما دارد و هر مناسبت خاص به مانند جشن تولد یا چیزی بریانی از Malancha یا Khushbu رستوران ما اولویت اول” این است که این بیانیه از نصرت Khandker یک 21 ساله دانشجو از دانشگاه داکا. داکا بریانی است که نه تنها در دسترس در داکا. این گسترش از طریق صدها نفر از زیر قاره رستوران در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان است. Nishat Afza یک زن 34 ساله NRB زندگی در لندن و در حال حاضر از دیدن او میهن ذکر “یک بار در در حالی که ما برای یک وعده غذایی و اغلب ما به پایان رسید تا با مراجعه به معروف داکا بریانی خانه واقع در مسیر به پایان راه برای دریافت یک طعم و مزه از بنگلادش است.”

هر زمان که شما صحبت در مورد بریانی از داکا, اولین نام که Fakhruddin را بریانی. این ظرف است که پس از آشپز معروف مرحوم محمد Farkhruddin بود که شناخته شده به عنوان ‘Fakhruddin Baburchi’ (Baburchi است Bangla مترادف برای آشپز). او شروع به خدمت میان وعده برای دانش آموزان Viqarunnisa ظهر مدرسه (مشهور همه دختران مدرسه ای در داکا) دانش آموزان در اواسط دهه هشتاد و در نهایت برای بزرگ بریانی دستور العمل های. به زودی دستور العمل های خود را تبدیل به یک اوج و امروز آن را تبدیل به یک نماد از پوسته بالایی برای سرگرم کردن مهمانان از هر تابع با Fakhruddin را بریانی. سرآشپز معروف درگذشت در سال 1997 اما پسران او هنوز هم در خدمت دستور خود با 3 منحصر به فرد رسانه در شهرستان داکا واقع به ترتيب در Dhanmondi دختر گلشن و Uttara. اگر چه Fakhruddin رستوران های معروف برای آن Kachhi بریانی آن را در خدمت طبقه بالا بریانی مرغ و برهانی (یک نوع ماست نوشیدنی) نیز هست.

حاجی را بریانی نام دیگری است که می درخشد زمانی که شما فکر می کنم در مورد داکا بریانی. تاسیس شده توسط حاج احمد علی (حاجی است که یک بخشی از خانواده خود را عنوان استفاده شده است نشان می دهد که او انجام حج) راه بازگشت در سال 1939 در منیر حسین لین در Narinda, Wari. امروز اصلی ترین رستوران واقع در Kazi Alauddin جاده Maximillian بازار. این بریانی از حاجی بسیار منحصر به فرد آن را به عنوان خدمت خشک (اکثر بریانی پخته شده با مقدار زیادی از نفت). یکی دیگر از واقعیت جالب در مورد این رستوران این است که آن را شروع به خدمت پس از نماز عصر و بیشتر به فروش می رسد توسط عشا نماز. “رستوران باقی می ماند به طوری شلوغ در طول ساعات کسب و کار است که اکثر مردم باید منتظر حداقل 15-20 دقیقه قبل از دریافت آنها یک emty صندلی” گفت: حاجی Md. Sahed Hossain مالک فعلی حاجی را بریانی و پسر دوم از اواخر حاجی احمد علی. او همچنین افزود: “با توجه به عظیم تقاضای عمومی ما به تازگی افتتاح اولین شعبه در Progoti Siwa.”

یکی دیگر از برجسته نام در بریانی جهان از داکا است “Nanna Miah” بریانی. واقع در Nazimuddin جاده از داکا (در کنار زندان مرکزی داکا), “Nanna Miah” بریانی مشهور است برای منحصر به فرد ‘مرغ Kachhi’ آماده سازی است. فقط مرغ است که برای استفاده بریانی در اینجا. آنها دو دستور العمل – مرغ Kachhi’ و ‘مرغ Pakki’. “من آمد به داکا حداقل یک بار در ماه برای دو چیز – Nanna را بریانی و زیبایی را Sharbat (یک نوع نوشیدنی). من از دست آنها بیش از هر چیز یک بار من خودم حل و فصل در خارج از کشور” گفت: Porag یک مرد 24 ساله که مهاجرت به کانادا به زودی.

ستاره رستوران دیگری است که نقطه عطفی برای خدمت بریانی خوشمزه. مدیر شعبه از این رستوران در واقع B. C. روی جاده در Alu Bajar, Sutrapur که تاسیس شد تقریبا 45 سال به عقب. اما آن را به دست آورد عظیم شهرت زمانی که آنها راه اندازی خود را در پنج طبقه رستوران در Dhanmondi شهر قلب محل. “این بزرگترین رستوران از کشور است که در خدمت deshi غذا و ما فروش در اطراف 8,000 صفحات بریانی هر روز” گفت: شیخ Mizan کف مدیر ستاره رستوران.

به غیر از این ذکر شده در بالا وجود دارد چندین رستوران دیگر نیز در خدمت مختلف بریانی غذاهای خود را با عطر و طعم ویژه. دلمه خانه Motijheel مشهور است برای آن ‘دلمه بریانی’ تهیه شده با گوشت و سبزیجات. Karai Gosto یک رستوران در Dhanmondi در خدمت منحصر به فرد ‘موتور بریانی’ که با استفاده از لوبیا همراه با معیار های منو به نام Karai Gosto.’ وجود دارد چند رستوران در داکا که در خدمت هندی, بریانی با رنگ و بوی محلی. Dhaaba یک هندی فروشگاه مواد غذایی در خدمت ‘حیدرآباد دام بریانی’ که پخته شده است در یک Kachhi’ ، Voot یکی دیگر از رستوران مجلل در داکا خود را ویژه ‘Maharani بریانی’ که پخته شده است در جنوب هند عطر و طعم و با استفاده از مقدار زیادی از ادویه. نیز وجود دارد یک رستوران کوچک در شهر Lalmatia نام به عنوان “Swaad Tehari Ghar” که بسیار مشهور است برای آن Tehari یک نوع بریانی. Tehari پخته شده با روغن کمتر و در نتیجه خشک تر از بریانی و عمدتا با استفاده از گوشت گاو و گوشت. جالب است بدانید در هند Tehari است و اشاره به نسخه های گیاهی بریانی.

وجود دارد یک انتخاب بزرگ از مواد غذایی در داکا که خوشمزه, خوشمزه و محلی با عطر و طعم. اما هنوز بسیاری از آنها در سراسر جهان معروف. بریانی از داکا یکی از کسانی که چند آنهایی که به دست آورده اند از دوستداران مواد غذایی در سراسر جهان است. با توجه به Google Insight (گوگل کلمه کلیدی سرویس ردیابی), بریانی ترین جستجو دستور العمل در رابطه با از بنگلادش مواد غذایی. اگر کسی بازدید داکا یکی باید آماده به حداقل یک وعده غذای دلچسب بریانی با آن تند و شیرین عطر.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment