داد و بیداد دستور غذا خوشمزه ترشی میگو کبابی

[ad_1]

هر کس دوست دارد به آماده سازی آسان و سریع وعده های غذایی در خانه. اگر شما عاشق غذاهای دریایی مثل من شما را درک خواهد کرد این دستور من حاوی ترکیب مورد علاقه من داد و بیداد, دستور العمل استفاده از غذاهای دریایی است. شما را تحت تاثیر قرار دادن خانواده و دوستان خود را با طعم منحصر به فرد است که نتایج حاصل از خواباندن میگو (و یا دیگر غذاهای دریایی از انتخاب شما) قبل از دست. خود را شام مهمان را حفظ خواهد کرد به آینده را برای بیشتر از این خوشمزه

دوره اصلی دستور العمل.

این داد و بیداد دستور نیز می تواند تا حدودی تغییر برای تنظیم به خود را دوست دارد و جوانه های چشایی. حلزون اسکالوپ را می توان در جای میگو برای آسان تنوع. سبزی تازه از انتخاب خود را نیز می تواند جایگزین برای ریحان تازه.

ترشی میگو کبابی

2 پوند میگو پوست کنده و deveined

1 فنجان آبجو یا شراب سفید

2 قاشق غذا خوری ریحان خرد شده

2 قاشق غذا خوری روغن نباتی

2 قاشق غذا خوری سس worchestershire

2 حبه سیر ،

نمک و فلفل را به طعم و مزه

ترکیب آبجو یا شراب و مواد باقی مانده در ظرف کم عمق; اضافه کردن میگو, تکان دهنده به آرامی به کت. پوشش و در آن بخیسانید و در یخچال 2 تا 3 ساعت, گاه تکان دهنده.

تخلیه میگو دور داشتم. محل میگو در 14 اینچ سیخ کباب به طوری که میگو را به دروغ ، جای سیخ کباب در آرامی روغن سخت بازپرسی کردن از ظرف های گوشتی. داد و بیداد 5 1/2″ از گرما 3 دقیقه; نوبت و داد و بیداد اضافی 1 تا 2 دقیقه یا تا زمانی که میگو به نوبه خود ، عملکرد: 6 نفر.

این دستور می تواند آماده برای هر مناسبت و آثار به خصوص در مهمانی های شام, به عنوان آن را می توان به وعده های کوچکتر و ارائه شده در بوفه میز. برخی از کامل ظروف جانبی, خواهد بود, فرشته, مو, پاستا, سالاد سزار, و سیب زمینی تنوری.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment