حزب الله تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را محکوم کرد

حزب الله تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را محکوم کرد

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، جنبش حزب الله لبنان اقدام خصمانه و تروریستی ایجاد خطر جنگنده‌های آمریکا برای یک هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه را محکوم کرد و گفت: آنچه اتفاق افتاد اقدامی تروریستی و شدیدا خطرناک بود که می‌توانست عواقبی غیر قابل پیش بینی برای همه منطقه به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری المنار، حزب الله در بیانیه‌ای گفت: «اقدام دو جنگنده آمریکایی در ایجاد مزاحمت برای یک هواپیمای مسافربری که شهروندانی لبنانی هم از جمله مسافران آن بودند، مستلزم موضع جدی بین المللی علیه آمریکاست به خصوص که آمریکا نیروی اشغالگر در خاک و آسمان سوریه است».

حزب الله در پایان ضمن تبریک سلامت همه مسافران این پرواز از جمله شهروندان لبنانی گفت: «ما با جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در برابر عربده کشی همیشگی آمریکا اعلام همبستگی می‌کنیم».

دو جنگنده آمریکایی پنجشنبه شب برای یک هواپیمای مسافربری ایرانی در حریم هوایی سوریه مزاحمت ایجاد کردند.

هواپیمای مسافربری ایرانی در مسیر خود به سمت فرودگاه بیروت بود که جنگنده‌های مهاجمی به آن نزدیک می‌شوند و خلبان مجبور می‌شود ارتفاع هواپیما را به صورت ناگهانی کاهش دهد که این مسئله باعث زخمی شدن شماری از سرنشینان این هواپیما شد.

کمیته‌های مقاومت فلسطین و دو جنبش جهاد اسلامی و حماس فلسطین هم در بیانیه‌های جداگانه این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

Related posts

Leave a Comment