بازیافت فلزات چگونه انجام می شود؟

دلیل بازیافت چیست

فولاد یکی از پرکاربردترین فلزات در جهان است از این رو بازیافت ضایعات فلزی می تواند خیلی مهم باشد. قابلیت جداسازی فلزات از دیگر ضایعات غیرفلزی وجود دارد 

https://www.tejarat-gram.ir/price/casting/zayeaat

فلزات مواد ارزشمند هستند که می توانند دوباره و دوباره بازیافت بدون خواص خواص خود را کاهش دهند. فلز قراضه دارای ارزش است، که انگیزه مردم برای جمع آوری آن برای فروش به عملیات بازیافت است.

 

علاوه بر انگیزه مالی، یک ضرورت زیست محیطی نیز وجود دارد. بازیافت فلزات ما را قادر به حفظ منابع طبیعی می کند در حالیکه نیاز به فرایند تولید کمتر از محصولات تولیدی با استفاده از مواد اولیه خام دارد. بازیافت دی اکسید کربن و دیگر گازهای مضر را کم می کند. مهمتر از همه، آن موجب صرفه جویی در هزینه و اجازه می دهد تا شرکت های تولیدی هزینه های تولید خود را کاهش دهند. بازیافت همچنین شغل ایجاد می کند.

 

فرآیند بازیافت ضایعات آهن  شامل جمع آوری فلزات ، پردازش و سپس در نهایت خرد شدن و سپس ذوب شدن آنها در کوره هایی با دمای بالا برای تولید بلوک یا ورق هایی است که به تولیدکنندگان محصولات فلزی فروخته می شود. در واقع  نیازی قطعی به بازیافت ضایعات آهن وجود دارد. در حقیقت تقریباً هر نوع فلزی بارها و بارها  بدون اینکه خواص موجود در آن به میزان قابل توجهی تخریب شود قابل بازیافت است. با این حال ، امروز فقط ۳۰ درصد از فلزات که رقمی ناچیز است در حال بازیافت است. اگرچه که حدود ۴۰ درصد فلز دنیا با استفاده از فولاد بازیافتی تولید، و هر ساله تا ۴۰۰ میلیون تن فلز در سراسر جهان بازیافت می شود.

 

مراحل بازیافت 

مجموعه: فرآیند جمع آوری فلزات به دلیل ارزش بیشتر قراضه، متفاوت از مواد دیگر است. به این ترتیب، بیشتر احتمال دارد که به جرثقیل های نقلیه فروخته شود تا از دفاتر زباله ارسال شوند. بزرگترین منبع فلز قراضه در ایالات متحده از وسایل نقلیه ضایعات است. منابع دیگر شامل سازه های فولادی بزرگ، راه آهن، کشتی ها، تجهیزات کشاورزی و البته ضایعات مصرفی می باشند. ضایعات فوری که در دوره تولید محصول جدید ایجاد می شود، تقریبا نصف عرضه ی قراضه را شامل می شود.

 

مرتب سازی: این عمل شامل جدا کردن فلزات از جریان فلز قراضه یا جریان پسماندهای چند مواد گوناگون می باشد. در حین انجام بازیافت خودکار، آهن ربا و سنسورها برای کمک به جداسازی مواد به کار گرفته می شوند. در سطح کارآفرینی ممکن است یک ماشین مجسمه یا یک آهنربا استفاده شود و همچنین رنگ یا وزن مواد را برای تعیین نوع فلز مورد توجه قرار دهد.

 

یکی دیگر از روش های بازیافت بوسیله دستگاه می باشد

 

دستگاه های خردکن

دستگاه خرد کن (shredders) بیشتر در خط تولید کارخانه ها عمل می کند و باعث می شود که به راحتی تمامی ضایعات فلزی و غیرفلزی در آن قرار گیرد. این دستگاه خرد کن فشردگی ۱ تا ۱٫۶ تن بر مترمکعب را دارد و قابلیت جدا کردن ناخالصی ها و خالصی ها را به صورت کامل دارد.

 

ضایعات آهنی بر حسب زمان تولید و محل تولید دارای درجه بندی و انواع مختلفی می باشند، در واقع ضایعات آهنی پسماند ساختمان سازی می باشند که در بازار فولاد خرید و فروش آن بسیار رایج است.

 

Related posts

Leave a Comment