اتاوا: مرکز مهم برای شورش سال 1857 اما در حال حاضر فراموش شده

[ad_1]

آنچه یک طنز که املای نقطه شروع شورش سال 1857 است که هنوز هم بدون تغییر! ITAWA (راه آن را املای زبان هندی) اشتباه در املای توسط استرالیایی ها به عنوان اتاوا فقط مانند عجیب و غریب خود را هجی Munghyr (مونگر در بیهار) و Cawnpore (امروز کانپور). افسوس که هیچ کس مراقبت برای این شهر کوچک که در آن از Sepoy شورش آغاز شد و بعد به هندوستان اولین جنگ استقلال. برای نشان دادن احترام من به جای خود و به عنوان یک فروتن ادای احترام به آن, من آن املا ‘درستی’ در سراسر مقاله و نوشتن ITAWA و نه احمقانه اتاوا.

در این تاریخی به چالش کشیده و کشور یکی از شک و تردید که آیا کسی از این شنیده و نه عقب مانده در شهر ، درخواست یک مترو مبتنی بر جوانی و یا حتی خود را/پدر/مادر هر چیزی در مورد ITAWA و آنها شما را خالی و خالی نگاه به عنوان اگر شما aap kya poochh راه hain’? (چه جهنم شما درخواست?). چنین است که جهل به این دلیل که نویسنده این قطعه به تازگی پرسید 23 ساله دختر جوان در دهلی نو که آیا او شنیده به نام منگل Pandey (قهرمان اول از شورش سال 1857 که به دار آویخته شد توسط استرالیایی ها در آوریل 8, 1857)? بی او پاسخ لرزید من: منگل Panday, kaun? (که منگل Pandey?)

ITAWA است که در مجاورت اتا (دوباره اشتباه انگلیسی به عنوان Etah). اتا (با تلفظ صحیح), مینپوری و ITAWA تقریبا خوشه شهرها و مدرن هند در مورد آنها می داند به عنوان Dacoit-کمربند! دوباره یک انحطاط طنز.

ITAWA را جمع آوری در طول شورش سال 1857 بود O هیوم که بعدها بنیانگذار و رئیس این کنگره در سال 1885. هیوم عاشق هند و مردم آن است. به عنوان جمع آوری ITAWA, هیوم نوشت: به شرکت هند شرقی را سر Sir Christopher کالینز در کلکته (نه “کلکته” برای من; ما می توانیم تغییر نام شهرهای بزرگ به دلیل آن نام داده شد توسط استرالیایی, اما نمی توانید تغییر املا و نام ETWAH به ITAWA) که سرکوبگر حکومت کمپانی هند شرقی و به دلیل فاسد افسران شورش سرخپوستان شد سندان. و آن اتفاق افتاد. هیوم یک انسانی افسر انگلیسی که empathised با فقرا سرخپوستان و درخواست شده است که منگل Pandey زندگی در امان خواهد بود. در عین حال او به دار آویخته شد (عموم) به مجموعه یک عامل بازدارنده برای سایر سرخپوستان.

ITAWA مشهور است برای آن شیر در سافاری. آن را به Asiatic شیرها (در اصل از Gir گجرات). شیرها آزادانه حرکت می کند در حالی که بازدید کنندگان به حرکت در قفس مسیرهای. ملی Chambal پناهگاه است. آگرا-ITAWA چرخه بزرگراه (207 کیلومتر) آسیا اول چرخه بزرگراه. این یکی از نوع خود پروژه.

ITAWA است نسبتا خوب مدارس و کالج ها اما هیچ چیز قابل توجه است. وجود دارد بسیار خوب هتل ها و رستوران ها در اینجا. اما خوب لژ در ITAWA و کنار جاده eateries ارائه tolerably وعده های غذایی خوب. این شهر نیاز به وصله پینه کردن برای تبدیل شدن به یک شهرستان از شهرت.

سال پیش, هندی, رئیس جمهور, Fakhruddin, Ali Ahmad پیشنهاد کرد که ITAWA باید به موزه اختصاص داده شده به شورش 1857. باقی مانده از این رویداد مهم نشده اند حفظ شود به درستی.

من شده است به ITAWA ( پین کد 206001 ) و احساس دلتنگ. به نوعی من می تواند مربوط به محل به عنوان من همیشه مشتاق دانشجویی از تاریخ, esp. مدرن تاریخ هند از آغاز سال 1857 تا تاریخ تیره سیاست است.

بازدید از این محل و فراموش نکنید که به پرداخت ادای احترام به کسانی که نامش ذکر نشده انقلابیون که گذاشته زندگی خود را برای ما:

هنگامی که شما به خانه

به آنها بگویید با غم و اندوه

که به ما داده شده و ما امروز

برای فردا.

همیشه به یاد داشته باشید این, اگر تا کنون شما به ITAWA.

[ad_2]

Related posts

Leave a Comment