آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت چیست؟

در آخر این مقاله هم ما برای شما لیستی از صفحات که باید برای یادگیری سئو را به ترتیب مطالعه کنید قرار دادیم. در جستجوی ارگانیک، نتایج، به ترتیب مرتبط بودن و کامل بودن محتوا از نظر موتورهای جستجو به نمایش گذاشته می شوند. ساختن لینکهای داخلی یا هایپرلینک به سایر محتواهای موجود در وب ساییتان، میتواند به موتورهای جستجو کمک کند تا اطلاعات بیشتری درباره سایت شما به دست آورند. زیرتیترها نه تنها خواندن محتوا را برای بازدیدکنندگان از سایت راحتتر میکنند، بلکه به بهبود سئوی شما نیز کمک خواهند کرد. با اینکه کنترل مستقیمی بر آنچه بیرون از سازمان شما روی میدهد ندارید، اما با ایجاد محتوای باکیفیت و جذاب که برای دیگران هم ارزشمند است، میتوانید شانس ارتقای سئوی آف پیج خود را افزایش دهید. بهترین راه برای جذب لینک، این است که یک محتوای ارزشمند و منحصر به فرد تولید کنید که مردم دوست داشته باشند به آن لینک بدهند. رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید.

وقتی محتوای تولیدی شما حول محور این کلمات و عبارات بگردد، شانس خود را برای کسب رتبههای بالاتر برای این کلیدواژهها در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش خواهید داد. با این کار نشان میدهید که محتوای شما مختص یک موضوع و دارای ارتباط معنایی است. گوگل شاید به تکرار کلید به صورت یکسان اهمیتی ندهد اما برایش مهم است که محتوای شما حول چه کلیدی می چرخد. به علاوه، هر چه میزان محتوای درگیرکننده و موثر در وب سایت شما بیشتر باشد، احتمال اینکه بازدیدکنندگان از سایت شما، زمان مفید بیشتری را در سایتتان بگذارنند یا حتی اقدام به خرید کنند هم بالاتر خواهد رفت. سایت zoomit و digiato هر دو با موضوع فناوری محتوا منتشر می کنند و از لحاظ های مختلف شبیه هم هستند. استفاده همزمان از چندین کلیدواژه در محتوا میتواند تاثیری منفی در روند بهینهسازی موتور جستجو داشته باشد چون این کار عموماً باعث از دست رفتن تمرکز مطالب و سطحی شدن محتوا خواهد شد. حالا که در بحث آموزش سئو اطلاعات اولیه را به دست آوردید و کم و بیش میدانید که چطور کار میکند، بیایید نگاهی بیاندازیم به عواملی که میتوانند بر رتبهبندی نتایج جستجو تاثیرگذار باشند.

عواملی هستند که گوگل در این الگوریتم خود به آنها توجه میکند. در نوشتن تایتل برای صفحه خود باید نهایت دقت را داشته باشید. برای مثال، اگر پستی درباره ارزش یک محصول یا خدمت خاص مینویسید، میتوانید در پست وبلاگی خود، به صفحه مخصوص آن محصول یا خدمت در سایتتان لینک بدهید. عامل مهم دیگری که بر محتوای شما و در نتیجه بر رتبهبندی سایتتان در موتور جستو تاثیر گذار است، جدید و تازه بودن محتواست. شما باید به صورت برنامه ریزی شده و مرتب مقالات و مطالب جدید روی سایت منتشر کنید. استفاده از SSL روی سایت یکی از روش های افزایش امنیت سایت می باشد. با افزایش اعتماد عمومی مردم به محتوای شما، اعتماد موتورهای جستجو نیز به شما بیشتر میشود. البته باید مراقب باشید چون اگر سایتهای دیگر را با لینکهای خود مورد هجوم قرار دهید (به صورت اسپم)، سایت شما خیلی سریع و راحت از حضور در موتورهای جستجو محروم خواهند شد. در عوض، سعی کنید ارتباطهای سازندهای با افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) و طرفداران ایجاد کنید تا آنها محتوای باکیفیت تولید کنند (اینفلوئنسر مارکتینگ) و در محتوای خود به سایت شما لینک بدهند. وقتی قصد ارتقای سئو خود را دارید، باید به دنبال به اشتراکگذاریهای باکیفیت از سوی افراد تاثیرگذار باشید.

وقتی کلیدواژهها و عبارات سئو شده را با استراتژی مشخص در صفحات خود به کار میبرید، باید به خاطر داشته باشید که از بهینهسازی بیش از اندازه خودداری کنید. اما نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تنها ربات های گوگل نیستند که سایت شما را بررسی می کنند، شما با مخاطبانی طرف هستید که از این ربات ها خیلی باهوش تر اند. یکی از بهترین روشها برای ارتقای رتبه اعتماد سایتتان، ایجاد بک لینک های باکیفیت از سایتهای معتبر است. به عنوان مثال فرض کنید که شما محتوایی راجع به معرفی بهترین لپ تاپ ها در سال جاری مینویسید. این بهترین راه برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین پایدار است که طی سالهای آینده همچنان به جذب ترافیک ارگانیک ادامه خواهد داد. در هر کسبوکاری این موضوع قابل پیاده سازی است. هر چه محتوای شما مرتبطتر و جذابتر باشد، احتمال اینکه دیگران به محتوای شما لینک بدهند و آن را در رسانههای اجتماعی به اشتراک بگذارند بیشتر خواهد شد. هر چه محتوای باکیفیتتری منتشر کنید، احتمال اینکه سایر افراد بخواهند محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند بیشتر خواهد شد.

Related posts

Leave a Comment